Хроніки оборони Києва
лютий – квітень 2022
Музей історії міста Києва

Історії

лютий
24 лютого
25 лютого
26 лютого
27 лютого
28 лютого
березень
квітень

У цьому розділі нашого сайту ми зібрали особисті та колективні історії, що розкривають, насамперед, людський вимір битви за Київ від 24 лютого по 10 квітня 2022 року. Наша збірка містить близько 400 історій з різних джерел, які всебічно репрезентують події на фронтах, в тилу, на окупованих та звільнених територіях Києва та Київської області.

Відмінність матеріалів цього розділу полягає в тому, що вони є не негайною фіксацією подій, а розповіддю про них постфактум. Вони переважно стосуються подій на фронті та на окупованих територіях. Значна частина з них становить “усну історію” війни – розповіді безпосередніх учасників та свідків подій. Поруч з ними ми наводимо також низку документальних фільмів про ключові епізоди оборони Києва, знятих професійними режисерами і операторами, у т.ч. через тривалий час після завершення бойових дій на території Київщини.

Наша мета полягає у збереженні цінної інформації та наданні можливості кожному бажаючому ознайомитися з долями пересічних українців під час російсько-української війни. Натисніть на посилання, щоб дізнатися більше про події, які назавжди змінили наше життя, та збагатити своє розуміння того, що сталося в ці складні часи.

Пошук